0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Grubi: Nuk ka nevojë për mosbesim ndaj Osmanit dhe Qeverisë, me Bullgarinë negociohet në mënyrë transparente

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie mes Bashkësive, Artan Grubi ka thënë se qytetarët nuk kanë arsye për shqetësim lidhur me negociatat që me Bullgarinë i zhvillon ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani. Çdo marrëveshje që eventualisht do të arrihej, shton ai, “duhet të prezantohet dhe pranohet nga qytetarët”. Ne, thekson Grubi, solidarizohemi me bashkëqytetarët tanë maqedonas dhe absolutisht rreshtohemi me ta në mbrojtje të identitetit dhe gjuhës dhe të gjitha çështjet e ndjeshme.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle