0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Grubi: Nga nëpunësit e paraparë administrativë, 92 për qind janë sistemuar në vendet e reja të punës

Zëvendës kryeministri i parë dhe ministri për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, Artan Grubi, duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve, tha se 92 për qind nga të gjithë nëpunësit administrativë, të paraparë me programin për sistemim K5, tanimë janë në vendet e reja të punës nëpër institucione, duke përfshirë edhe ata të cilët kanë të qenë të kontestueshëm në Inspektoratin shtetëror të tregut.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle