0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Grubi: Gjykata Kushtetuese solli vendim të madh për Korridorin 8-të, do të negociohet për kontratën për ndërtimin e saj me kompaninë Behtel- Enka

Gjykata Kushtetuese ka sjell vendim të madh për Korridorin 8-të dhe 10-të. Ka kaluar edhe pengesën e fundit ligjore në drejtim të realizimit të projektit më të madh infrastrukturor në historinë e vendit dhe tani do të negociohet për ndërtimin e saj me kompaninë Behtel- Enka, ka informuar sot në Fejsbuk, zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie mes Bashkësive, Artan Grubi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle