0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQ

Grubi: Bashkësitë më të vogla nuk janë mjaftueshëm të përfaqësuara në administratën publike

– Përfaqësimi i drejtë i bashkësive më të vogla në Maqedoninë e Veriut nuk është realizuar mjaftueshëm, vlerësoi zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, Artan Grubi në tryezën e rrumbullakët me rastin e 20-vjetorit të Marrëveshjes së Ohrit në temë “Rëndësia e Marrëveshjes së Ohrit për bashkësitë më të vogla”, duke shtuar se nuk është bërë sa duhet për përfaqësimin e tyre adekuat në administratën publike.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle