Magazinë SQSkena SQ

Gruaja që refuzoi “Oskarin” e Brandos, vdiq nga kanceri i gjirit

Ka vdekur në moshën 75 vjeçare Saçin Litlfeder, aktorja dhe aktivistja amerikane që hodhi poshtë çmimin Oskar për "The Godfather" në emër të Marlon Brandos. njoftoi dje Akademia për arteve dhe shkencës e SHBA-së.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle