0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Grkovska – Kop: Holanda mbetet mbështetëse e përkushtuar në integrimin evropian të vendit

- Vullneti për vazhdimin e bashkëpunimit të vazhdueshëm afatgjat me qëllim të avancimit të Planit për Luftë Kundër Korrupsionit, përfshirë me përkushtim të veçantë për digjitalizim, gjyqësor të pavarur dhe efikas dhe profesionalizimin e institucioneve kompetente, si dhe zbatimin e masave dhe aktivitetet për promovimin e qeverisjes së mirë dhe forcimin e kulturës së integritetit, ishin në fokus të takimit të sotëm të zëvendëskryeministres përgjegjëse për Politika të Qeverisjes së Mirë, Slavica Grkovska me ambasadorin holandez në vend, Dirk Jan Kop.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle