0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Greva në arsim është pezulluar, një pjesë e anëtarësisë së SASHK-ut e pakënaqur

- Sindikata për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (SASHK) e ka ndërprerë grevën pas njoftimit nga Ministria e Punës dhe Politikës Sociale se MASH i afrohet zgjidhjes paqësore të mosmarrëveshjes.. Nga sot nxënësit duhet të kthehen në mësime, por një pjesë e anëtarësimit të SASHK-ut, të pakënaqur me vendimin e fundit të sindikatës, dje kanë protestuar duke kërkuar përgjegjësi nga personi i parë i sindikatës. Ata thonë se ata fëmijë që do të vijnë në shkollë nuk do të kthehen.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle