0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQ

Greqia planifikon ta zgjerojë për 80 kilometra rrethojën në Evros në kufirin me Turqinë

- Rrethoja në Evros do të zgjerohet për rreth 80 kilometra, paralajmëroi ministri i Emigrimit dhe Azilit të Greqisë, Notis Mitarakis duke folur për radion greke "Skaj" dhe paralelisht sqaroi se ishulli i vogël në lumin Evros ku ishin bllokuar 38 emigrantë, nuk është territor grek, informon korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle