Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Greqia nuk e njeh vendimin e Putinit për bashkimin e territoreve ukrainase

Ky vendim është i paligjshëm, pasi është shkelje flagrante e të drejtës ndërkombëtare dhe të pavlefshme. Greqia nuk e njeh, kumtuan nga MPJ-ja greke për fjalimin e presidentit të Rusisë dhe për vendimin për bashkimin e territoreve ukrainase, njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle