Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë BotëSvet.Slajder SQ

Greqia ka marrë nën përkujdesje mbi 2.500 fëmijë refugjatë pa shoqërues

Greqia ka marrë nën përkujdesje 2.576 fëmijë refugjatë pa shoqërues, numër ky që është mbi dyfish më i vogël në krahasim me shkurtin e vitit 2020, në pajtim me të dhënat nga Ministria greke për emigracion dhe azil, që në konferencë për shtyp i prezantoi zëvendësministrja Sofia Vultepsi dhe ish-sekretarja e përgjithshme për mbrojtje të fëmijëve refugjatë pa shoqërues, Irini Agapidaki, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle