Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Greqia i mbështet propozimet e KE-së për përballjen me krizën energjetike

- Sot është ditë e rëndësishme për Evropën e bashkuar e cila ndërmerr nisma të përbashkëta për përballje me krizën energjetike të shkaktuar nga pushtimi i Rusisë në Ukrainë, tha ministri i Mjedisit Jetësor dhe Energjisë të Greqisë, Kostas Skrekas, duke shprehur mbështetje për propozimet e KE-së, informoi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle