0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQKorrespondentë Botë

Greqia i ka kyçur Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë në listën e vendeve të treta të sigurta për azil-kërkues

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë përfshirë në listën greke të vendeve të treta të sigurta për kërkim të mbrojtjes ndërkombëtare, të cilët në Greqi kanë hyrë ilegalisht përmes kufijve me dy vendet, kumtuan nga Ministria e Emigracionit dhe Azilit të Greqisë, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle