Ballkan SQBallkan.portal SQ

Greqia do t’i dërgojë një letër Gutereshit për pretendimet e Turqisë për ishujt në detin Egje

Greqia do t'i dërgojë një letër sekretarit të përgjithshëm të KB-së, Antonio Guteresh "në të cilën i hedh poshtë plotësisht pretendimet e njëanshme dhe inekzistente të Turqisë për ishujt e detit Egje", njoftoi agjencia greke e lajmeve ANA-MPA, duke iu referuar burimeve diplomatike, ndërsa lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i qeverisë greke, Janis Ikonomou, në konferencën e sotme të rregullt për shtyp, njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle