Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Greqia do të fillojë vaksinim kundër Kovid-19 për fëmijët prej pesë deri në 11 vjet

Vaksinimi edhe i fëmijëve prej pesë deri në 11 vjet, nga një test të shpejtë falas për të gjithë qytetarët, para dhe pas festave: dhënie të vërtetimit për kovid-19 të kaluar vetëm pas PCR testit të bërë, janë një pjesë e masave të reja në Greqi që sot i kumtoi ministri i Shëndetësisë Tanos Plevris, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle