0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQ

Gratë afgane sërish kërkuan që bota t’u ndihmojë në realizimin e të drejtës për arsim dhe punësim

Në protestat e sotme në Kabul gratë i kërkuan të drejtat e tyre  për punësim dhe arsim dhe i bënë thirrje bashkësisë ndërkombëtare, duke potencuar se "bota sheh dhe hesht derisa ato vdesin".

Butoni Kthehu në krye
Mbylle