Evropë SQEvropë.Portal SQ

Grandi: E papranueshme është retorika e ksenofobisë ndaj refugjatëve në BE

Komisari i lartë i KB-së për refugjatë, Filipo Grandi, pasdite pati fjalim para eurodeputetëve dhe kritikoi ashpër përkeqësimin e situatës në politikën e azilit dhe intolerancën në rritje ndaj refugjatëve, njofton korrespondentja e  MIA-s nga Brukseli.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle