0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQ

Gërkovska-Fratini: Bashkëpunimi ndërmjet Italisë dhe Maqedonisë së Veriut do të thellohet edhe në pjesën e qeverisjes së mirë dhe politikave antikorruptuese

Zëvendëskryeministrja përgjegjëse për Politika të Qeverisjes së Mirë, Sllavica Gërkovska, ka takuar sot kryetarin e Këshillit Shtetëror të Italisë dhe ish-komisarin e BE-së për Drejtësi dhe Siguri, Franko Fratini, për të diskutuar mundësitë për bashkëpunim të ndërsjellë, veçanërisht në aspektin e praktikave të mira të cilat  Italia i ka në  krijimin e politikave   antikorruptuese, në përmirësimin e rregulloreve të furnizimeve publike, si dhe në politikat për mirëqeverisjen në përgjithësi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle