Botë SQBotë.Portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

Gorbaçov: Çmimi Nobel për paqe është lajm i mirë për shtypin botëror

Ish lideri sovjetik dhe fitues i Çmimit Nobel për paqe, Mihail Gorbaçov deklaroi se çmimi i sivjetshëm, i ndarë për gazetarët Marija Resa dhe Dimitrij Muratov, është “lajm i mirë” për shtypin botëror.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle