Evropë SQEvropë.Portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

Gjykatë gjermane: Burg i përjetshëm për kolonelin sirian për shkak të krimeve kundër njerëzimit

Një gjykatë gjermane në Koblenc dënoi një ish kolonel sirian për krime kundër njerëzimit dhe i shqiptoi dënim me burg të përjetshëm. Kjo, sipas prokurorëve, është gjykimi i parë i këtij lloji në botë, njoftoi DPA.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle