Ballkan SQBallkan.portal SQSvet.Slajder SQ

Gjukanoviq: Rrezik i ri për destabilizim të Ballkanit Perëndimor

Ballkani Perëndimor mbetet vend I përplasjes së interesave gjeopolitike, që mund ta destabilizojë tërë rajonin, paralajmëroi presidenti malazez, Millo Gjukanoviq në sesionin e 76-të të Asamblesë së Përgjithshme të KB-së në Nju-Jork. Ai theksoi se sfidat dhe kërcënimet për demokraci multietnike në Ballkan as sot nuk janë më të vogla.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle