Ballkan SQBallkan.portal SQ

Gjukanoviq: Do ta mbështesim bashkësinë politike evropiane nëse kjo sjell deri në përshpejtim të eurointegrimit

Presidenti malazez, Millo Gjukanoviq sot deklaroi se Podgorica është e interesuar për anëtarësim në Bashkimin Evropian, e jo për alternativën për anëtarësim dhe se do t'i mbështesë të gjitha propozimet, duke e përfshirë edhe krijimin e bashkësinë politike evropiane, nëse kjo është formë që mund ta shpejtojë integrimin evropian.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle