0_Maqedoni.Portal SQKulturë SQKulturë.Portal SQShoqëri SQ

Gjuha maqedonase është përfshirë në një projekt francez të INALKO-s kushtuar tregimeve të Sharl Pero

Gjuha maqedonase është përfshirë në një projekt të rëndësishëm francez kushtuar tregimeve të Sharl Pero, i cili zbatohet nga Instituti Kombëtar i Gjuhëve dhe Qytetërimeve Orientale (INALKO) në Paris, i cili konsiderohet si një nga qendrat më të njohura filologjike arsimore dhe shkencore në Evropë,  njoftoi Seminari ndërkombëtar për gjuhën, letërsinë dhe kulturën maqedonase (MSMJLK) në Universitetin "Shën. Cirili dhe Metodi" në Shkup.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle