0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Gjorgjiev: Nderimi i përbashkët i Goce Dellçevit është gjest politik i vullnetit të mirë

- Komisioni historik nuk ka kurrfarë roli në marrjen e vendimeve për nderim të përbashkët të Goce Dellçevit, ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë, tha nënkryetari i Komisionit të Përzier për Çështje Historike dhe Arsimore, Dragi Gjorgjiev, duke theksuar se vendimi është politik.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle