0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Gjorgiev: Historia duhet të mbetet jashtë procesit politik mes Shkupit dhe Sofjes

Historia duhet të mbetet jashtë politikës. Nëse flasim për të ardhmen dhe e përfshijmë edhe të kaluarën, atëherë këtu shumë vështirë do të ketë ndonjë zgjidhje, deklaroi sot historiani maqedonas Dragi Gjorgiev në pyetjen e gazetarëve nëse është e lejuar që kushtet e Bullgarisë të jenë pjesë e tryezës negociuese për hyrje në BE.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle