0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Gjithsej 577 raste të reja me Kovid-19, 30 të vdekur, 1010 pacientë të shëruar

Në pajtim me të dhënat nga Instituti për shëndet publik, në 24 orët e fundit janë bërë 5.362 testime, ndërsa janë regjistruar 577 raste të reja me Kovid-19: Shkup -  265, Kumanovë – 54, Tetovë – 26, Prilep – 21, Strumicë – 20, Kërçovë – 17, Gostivar dhe Veles – nga 16, Koçan – 15, Shtip – 14, Manastir – 13, Berovë- 12, Kavadar – 11, Sveti Nikole – 9, Ohër – 8, Strugë, Resnjë dhe Probishtip – nga 7, Radovish dhe Vallandovë – nga 6, Dellçevë, Vinicë dhe Kratovë – nga 5, Pehçevë – 3, Dibër dhe Demir Kapi – nga 2, Gjevgjeli, Negotinë, Kriva Pallankë, Makedonski Brod dhe Makedonska Kamenicë – nga 1.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle