0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Gjithsej 491 raste të reja me Kovid-19, 416 të shëruar dhe 16 viktima

Ministria e Shëndetësisë (MSH), informon se konform të dhënave të ISHP-së në 24 orët e fundit janë bërë 3.747 testime, ndërsa janë regjistruar 491 raste të reja me Kovid-19 edhe atë: Shkup - 232, Kumanovë - 41, Shtip - 26, Veles - 20, Manastir - 19, Ohër - 17, Kavadar - 16, Prilep - 15, Strumicë - 14, Sveti Nikollë dhe Kratovë - 10, Koçan dhe Radovish - 8, Gostivar dhe Kërçovë - 7, Gjevgjeli dhe Vallandovë - 6, Strugë dhe Berovë - 5, Resnjë - 4, Tetovë dhe Probishtip - 3, Kriva Pallankë, Vinicë dhe Demir Hisar - 2, Negotinë, Dellçevë dhe Makedonski Brod – 1.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle