Biznes SQ

Gjermania planifikon çdo vi të tërheqë nga 400.000 punëtorë të kualifikuar nga jashtë

Qeveria e re e koalicionit gjerman dëshiron të tërheqë çdo vit 400.000 punëtorë të kualifikuar nga jashtë, me çka beson se do të zgjidhin problemin e çekuilibrit demografik dhe mungesës së fuqisë punëtore në sektorët kyçe, problem që mund të ngadalësojë rimëkëmbjen ekonomike pas pandemisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle