Evropë SQEvropë.Portal SQ

Gjermania përgatitë pako të re të masave për mbështetje të ekonomisë

Qeveria gjermane ka miratuar propozim për pako tatimore lehtësuese për punëtorët dhe kompanitë, duke zgjeruar serinë e masave që shteti i kërkon për të zvogëluar ndikimin e pandemisë me Kovid-19 mbi ekonominë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle