Evropë SQEvropë.Portal SQ

Gjermania, Danimarka dhe Norvegjia përgatisin dërgesë të re të armëve për Ukrainën

Gjermania, Danimarka dhe Norvegjia kanë porositur seri armësh me rreze të gjatë veprimi për Ukrainën. Dërgesa e 16 obuseve sllovake "Zuzana-2", e cila sapo u paralajmërua nga Ministria gjermane e Mbrojtjes, do të fillojë vitin e ardhshëm. Kjo vijoi pas thirrjeve nga Ukraina për më shumë armë që të sendërtohen  sukseset e fundit në fushëbetejë.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle