0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQ

Gjermani: Të gjelbërit dhe liberalët filluan bisedime për krijimin e Qeverisë

Socialdemokratët që fituan më shumë vota në zgjedhjet parlamentare të dielën, ju duhet mbështetje nga “të gjelbërit” dhe “liberalët” për të krijuar Qeverinë e re, që do të zëvendësoj konservativët pas 16 vite në pushtet.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle