Evropë SQEvropë.Portal SQ

Gjermani: Humbjet në industrinë e sigurimeve nga përmbytjet do të jenë deri në pesë miliardë euro

Përmbytjet katastrofike në shtetet gjermane të Rajnës Veriore-Uestfalisë dhe pjesës së Rajnës-Pfalc pritet të shkaktojnë humbje në industrinë e sigurimeve dhe risigurimeve prej katër deri në pesë miliardë euro, kumtoi Shoqata Gjermane e Sigurimeve (GDV).

Butoni Kthehu në krye
Mbylle