Botë SQBotë.Portal SQ

Gjendje e jashtëzakonshme në Ohajo për shkak të protestave kundër policisë

Në qytetin Akron, Ohajo, sot është shpallur gjendje e jashtëzakonshme, është vendosur orë policore dhe janë anuluar fishekzjarret me rastin e Ditës së Pavarësisë, pas përshkallëzimit të protestave për vrasjen e mbrëmshme të një afrikano-amerikani të paarmatosur nga ana e policisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle