Botë SQBotë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Gjendje e jashtëzakonshme në Kili, konflikt mes ushtrisë dhe banorëve autoktonë

Presidenti kilean, Sebastian Pinera shpalli gjendje të jashtëzakonshme dhe dërgoi ushtrinë në jug të vendit, në kushte të konflikteve të rritura me banorët autoktonë në Mapuçe, të cilët kërkojnë kthimin e tokës dhe autonomi rajonale.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle