0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Gjatë periudhës tre ditore regjistrohen 290 raste të reja me Kovid-19 dhe 250 pacientë të shëruar

Në përputhje me të dhënat e Institutit për Shëndet Publik në tre ditët e fundit (prej 01.07.2022 deri më 03.07.2022) janë bërë 1.695 teste ndërsa janë regjistruar 290 raste të reja me Kovid-19 dhe 250 pacientë të shëruar. Prej numrit të përgjithshëm të rasteve të reja (290), janë regjistruar 49 riinfektime. Gjatë tre ditëve të kaluara nuk është regjistruar asnjë i vdekur.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle