Futboll SQSport SQ

Gjashtëmbëdhjetë nga 27-të federata të futbollit në BE janë kundër Superligës, në mes tyre Spanja si dhe Italia

Më shumë vende nga Bashkimi Evropian janë kundër projektit të Superligës. Gjithsej 16 prej 27-të vendeve të BE-së përmes letrës me shkrim e kanë njoftuar Gjykatën Evropiane të Drejtësisë, e cila në kërkesë të gjykatës tregtare në Madrid e shqyrton nëse UEFA dhe FIFA kanë të drejtë të plotë mbi futbollin botëror.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle