0_Maqedoni.Portal SQKronikë SQKronikë.portal SQShoqëri SQ

Gjashtë persona nën hetim për trafikim me njerëz

Prokurori Publik Kompetent nga Prokuroria Themelore Publike për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, pas veprimeve të ndërmarra parahetuese, sot solli Urdhër për zbatimin e procedurës hetuese kundër gjashtë personave, katër nga të dyshuarit së bashku, me qëllim të kryerjes së  disa veprimeve të lidhura kohore që paraqesin kryerjen e shumëfishtë të krimit, Tregti me njerëz, ndërsa dy të tjerët akuzohen se e kanë kryer veprën e njejtë penale.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle