0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQ

Gjashtë aeroplanë amerikanë F-15 deri në fund të javës së ardhshme do të sistemohen në Estoni

Gjashtë aeroplanë amerikanë F-15 sot zbarkuan  në bazën ajrore në estoni dhe deri në fund të javës së ardhshme do  të sistemohen, sepse NATO-ja e përforcon krahun e saj lindor  nga frika nga një sulm i mundshëm  rus mbi Ukrainën.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle