0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Gir: Qëllimi është që të hapen negociatat deri në dhjetor, dhe ky qëllim nuk ndryshon

Kur flasim se reformat janë në interes së qytetarëve kjo nuk është retorikë. Qëllimi është që të hapen sa më shpejt me shpresë se kjo do të jetë deri më dhjetor dhe ky qëllim nuk ndryshon. Qytetarët duan të shohin përforcim të sundimit të së drejtës, duan ulje të korrupsionit, ajër të pastër, prosperitet, ashtu që mendoj se kjo nuk është vetëm retorikë, por është e rëndësishme, deklaroi ambasadori evropian Dejvid Gir në përgjigjen e pyetjes së gazetarëve nëse Komisioni ka plan çfarë pastaj nëse nuk hapen negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, apo do t'i përmbahen retorikës se reformat po bëhen në interes të qytetarëve.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle