Korrespondentë MaqedoniLajme nga komunat SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Gir: Nuk mund të japë kurrfarë premtimesh dhe zotimesh për ripyllëzimin e pyllit të djegur mbi liqenin “Mlladost” të Velesit, por është ide e mirë

Euroambasadori Dejvid Gir gjatë vizitës së sotme mbi liqenin “Mlladost” të Velesit, ku BE-ja deri më tani e financoi projektin më të madh për Velesin “Liqeni smart Mlladost – destinacioni i parë inovativ turistik në vend”, duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve nëse BE mund ta ndihmojë procesin e ripyllëzimit të pyllit të djegur mbi liqenin e Velesit, tha se tani për tani nuk mund të japë kurrfarë premtimi.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle