0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Gir: Komuniteti politik evropian nuk është një zëvendësues për procesin e zgjerimit, por një forum për t’u përballur me sfidat së bashku

Komuniteti politik evropian nuk është zëvendësues për procesin e zgjerimit, as për procesin e anëtarësimit të vendit tuaj. Rruga juaj drejt BE-së është tashmë shumë e qartë, e shpjeguar në mënyrë shumë të detajuar dhe ju tashmë jeni në atë rrugë ku të gjithë hapat janë vendosur shumë mirë. Komuniteti politik evropian dhe takimi që do të mbahet nesër është një mënyrë në të cilën BE-ja e njeh dhe duhet të kontribuojë në përballimin e përbashkët të sfidave të rëndësishme aktuale, tha sot në Kavadar, shefi i Delegacionit të BE-së në vend, Dejvid Gir.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle