0_Maqedoni.Portal SQKorrespondentë MaqedoniLajme nga komunat SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Gir: Komuna e Prilepit është më e gjelbërta dhe ka demonstruar shembull për menaxhim afatgjatë të plehrave

Prilepi sot edhe zyrtarisht e mori mirënjohjen nga BE-ja për “Komunë më të gjelbër për vititn 2021”. Mirënjohjen e dha euroambasadori Dejvid Gir, ndërsa komuna në ambientet e saja e vendosi edhe paketën për vërtetim se ky është Çmimi më prestigjioz.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle