Ballkan SQBallkan.portal SQ

Gërvalla: Tensioni në kufirin Serbi – Kosovë është veprim i njëanshëm i Serbisë

Ministrja e Punëve të Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla deklaroi sot se vendimi i Qeverisë për reciprocitet me Serbinë është në përputhje me marrëveshjen e nënshkruar nga të dyja palët në Bruksel dhe tensioni i shkaktuar duhet të shihet si veprim i njëanshëm i Serbisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle