0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë BotëLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

Gërvalla: “Ballkani i Hapur” dhe Asociacioni i komunave serbe janë të dëmshme për Kosovën

Zëvendës kryeministrja dhe ministrja kosovare e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla thotë se iniciativa “Ballkani i Hapur” dhe Iniciativa e komunave me popullatë shumicë serbe janë të papranueshme për qeverinë e saj, pasi, siç thotë, janë të dëmshme për shtetin, njoftoi korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle