0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Gërkovska: Populizmi është më i dëmshmi për një demokraci, duhet guxim që ta mbash shtetin në rrugën e duhur

- Politikat e qeverisjes së mirë janë bazë për stabilitetin e çdo shteti. Nëse duam stabilitet duhet që qytetarët të kenë besim në institucionet, të kemi administratë e cila do të jetë në shërbim të qytetarëve dhe të krijojmë sistem i cili do të jetë rezistues ndaj korrupsionit, porositi zëvendëskryeministrja përgjegjëse për Politika të Qeverisjes së Mirë, Sllavica Gërkovska, në panelin në temën "Demokraci të brishta", që mbrëmë u mbajt në Romë, në kuadër të Konferencës në nivel të lartë në temën "Perspektivat e Ballkanit dhe Detit të Zi 2022", në organizim të NATO-s, Fondacionit të NATO-s për Mbrojtje, si dhe Ministrisë italiane të Punëve të Jashtme.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle