0_Maqedoni.Portal SQShoqëri SQ

Gërkovska: Me transformimin digjital të shoqërisë, ne rrisim efikasitetin

Përgatitja e një plani konkret që do të optimizojë procesin e transformimit digjital të shoqërisë, standardizimi i nevojave teknike për këtë qëllim, por edhe aktiviteti plotësisht i koordinuar i të gjitha institucioneve të përfshira janë hapat e radhës në procesin e digjitalizimit, deklaroi zëvendëskryeministrja e  obliguar për Politika për Qeverisje të Mirë, Sllavica Gërkovska, në takimin e sotëm me dy grupet punuese përgjegjëse për fushën e teknologjive informative dhe komunikuese dhe për përgatitjen e zgjidhjeve të nevojshme ligjore.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle