0_Web_Aktuale SQKorrespondentë BotëShoqëri SQ

Gërkovska: Digjitalizimi dhe siguria kibernetike shkojnë paralelisht

Siguria kibernetike që shkon paralelisht me digjitalizimin, nuk duhet trajtuar si kosto për vendet, por si investim, theksoi zëvendëskryeministrja e Qeverisë së Maqedonia së Veriut e obliguar  për politikat për qeverisje të mirë Sllavica Gërkovska në videomesazhin e saj në Forumin Ballkanik në Selanik kushtuar "Transformimit digjital, lidhshmërive, bashkëpunimeve dhe konvergjencave në Ballkan", njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle