0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQShoqëri SQ

Gërkovska: Çështja për barazi gjinore nuk është vetëm çështje e grave, vetëm përmes konsensusit shtetëror do të mundësojmë mundësi të barabarta për të gjithë

Për prishjen e stereotipave duhet kohë dhe shumë punë dhe prandaj gjatë gjithë karrierës time politike fuqishëm jam angazhuar për vendosjen dhe avancimin e kuotës për barazi gjinore në politikë, masë në të cilën shoh si mundësi cilësia e grave të dalë në pah, vlerësoi zëvendëskryeministrja për politika për qeverisje të mirë Sllavica Gërkovska.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle