0_Web_Ballina – Sllajder SQBallkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

GERB dhe VMRO-LKB me numrin më të madh të votave në Maqedoninë e Veriut

Partia Qytetarët për Zhvillim Evropian të Bullgarisë (GERB) e ish-kryeministrit bullgar Bojko Borisov dhe VMRO - Lëvizja Kombëtare Bullgare (VMRO-LKB) e Krasimir Karakaçanov mori numrin më të madh të votave nga qytetarët bullgarë që votuan dje në vend në zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Bullgari.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle