0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Georgievski: Nëse të gjitha subjektet në vend nuk do të donin Maqedoni të pavarur, kjo nuk do të kishte ndodhur

Ish -kryeministri dhe kryetar i VMRO-DPMNE-së Ljupco Georgievski konsideron se nëse të gjitha subjektet në vend, pavarësisht nga përkatësia politike, ideologjike apo etnike, në periudhën e shpërbërjes së ish-Jugosllavisë nuk do të donin Maqedoni të mëvetësishme dhe të pavarur kjo nuk do të kishte ndodhur.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle