0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Georgieva për MIA-n: E përshëndes pjesëmarrjen e Maqedonisë së Veriut në projektin për LNG terminalin në Aleksandrupoli

Maqedonia e Veriut me siguri ka interes të përfshihet si aksionar në projektin për terminal për gaz të lëngshëm natyror (LNG) në Aleksandrupoli dhe të sigurohet diversifikim të dërgesës së gazit. Ne e përshëndesim pjesëmarrjen e Maqedonisë së Veriut në projektin, shprehet në intervistën për MIA-n Teodora Georgieva, drejtoresha ekzekutive e kompanisë „ICGB“, e cila e bëri dhe do të mirëmbajë interkonektorin mes Bullgarisë dhe Greqisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle